Válka bohů

Válka bohů předchází událostem popisovaným v Sáze Sirionů a popisuje selhání bohů po odchodu stvořitele prostoru a jich samotných, Siana. Půjde o soubor knih, jejichž příběhy sledují osudy významných bytostí, ovlivňujících život kolem sebe.

RASMUS
Válka bohů 2
David Borkovec
Jak napovídá název série „Válka bohů“, v této knize můžeme sledovat epický střet bohů, jejich vyvolených šampionů a nesmírných zástupů následovníků ze všech ras známých i neznámých.
Příběh je vyprávěn z pohledu Rasma, obyčejného muže z mnohými opovrhované rasy lidí. Díky domnělé zradě se dostává na naprosté dno a pouze záchrana z rukou trpaslíků mu dá druhou šanci očistit své jméno. Šanci využije a my můžeme sledovat, jak kráčí na své cestě ke slávě. Vylepšuje své bojové dovednosti, učí se magii a nakonec se stává povzneseným – vyvoleným šampionem samotného boha. Není zajímavějšího příběhu, než jak se z obyčejného pěšce stane významná figura na šachovnici bojů o světy v časech, kdy bohové zapomněli na své sliby a přísahy, které dali Sianovi, tvůrci prostoru i jich samotných.